ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΙΝΔΙΑ (Γ-Κ18) 2-0

Σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε για τον 2ο όμιλο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα  beach handball στην κατηγορία των νεανίδων, η Βραζιλία πήρε μια εύκολη νίκη απέναντι στην Ινδία με 2-0 σετ. Η Βραζιλία σε όλη την διάρκεια του αγώνα δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα, ωστόσο πρέπει να τονίσουμε ότι η Ινδία στάθηκε αρκετά καλά απέναντι στις Βραζιλιάνες πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ – ΙΝΔΙΑ 2-0 (23-10, 31-17)

BRAΖΙΛΙΑ: Πετρούτσι 6, Μουσάτο 6, Μπαρμπόσα 6, Ρόκο 16, Γκόμεζ ντα σίλβα, Ντε Ολιβέιρα 2, Μασάδο 8, Κόστα Ντα Σίλβα 2, Σοάρεζ 8, Μοράις.

ΙΝΔΙΑ: Σαβάν, Μαζουμντάρ,  Παρβίν, Ανουπάμ, Μπ. Σαρμά,. Τακούρ, Κ. 13, Τακούρ, Α. 1. Σαρμά 8, Κουμάρι 5, Σαουντάρι

Διαιτητές:  Μοχάμεντ Μπεν Σαλάχ- Μοχάμεντ Καμέλ Ρισίντ (Τυνησία) Αποβολές: 0-0

Δηλώσεις:

Λίβια Μουσάτο: Παίξαμε πολύ καλά σε άμυνα και σε επίθεση.Ήταν ένα καλό ματς προπόνησης για την συνέχεια.

Σανγιάνα Κουμάρι:  Είμαστε ευχαριστημένες που στην αρχή του πρώτου σετ κοντράραμε την Βραζιλία και πηγαίναμε μαζί. Η Βραζιλία είναι έμπειρη ομάδα. Εμείς δίνουμε τα πρώτο μας παιχνίδια σε παγκόσμιο πρωτάθλημα και είναι ιστορικά»